< Wróć

Ważne zmiany dla firm dwa razy w roku

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Zmiany przepisów prawa odnoszące się do funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce, wymuszają na nich szybkie dostosowywanie się do zmodyfikowanych warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Nie raz w latach ubiegłych zdarzało się, że przedsiębiorcy musieli kilkukrotnie zmieniać wewnętrzne procedury funkcjonowania, aby były one zgodne z aktualnymi przepisami. Wkrótce ma to ulec zmianie.

Rada Ministrów postanowiła bowiem, że wszystkie nowe przepisy prawa, odnoszące się do firm, mają wchodzić w życie tylko dwa razy do roku, a mianowicie albo z początkiem roku, czyli 1 stycznia, albo 1 czerwca. Dzięki takim zmianom poprawie mają ulec warunki prawne funkcjonowania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Zasada „dwóch terminów” oznacza, że wszystkie rządowe projekty ustaw, rozporządzenia Rady Ministrów i premiera oraz ministrów, będą wprowadzane w życie tylko dwa razy do roku. Przedsiębiorcy mają mieć co najmniej 30 dni na zapoznanie się z nowymi przepisami, przed datą ich wejścia w życie. Dzięki zminimalizowaniu terminów wprowadzania zmian w przepisach, przedsiębiorcy łatwiej będą mogli się do nich dostosować i w sposób racjonalny planować swoją działalność gospodarczą.

Obecnie takie same uwarunkowania prawne funkcjonują dla biznesu z powodzeniem w Wielkiej Brytanii, w Holandii czy we Francji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.