< Wróć

Nie zapomnij o PIT-11!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

28 luty 2014 roku to ostatni dzień dla przedsiębiorców na przekazanie do Urzędów Skarbowych oraz dla podatników informacji podatkowej PIT-11. Jest to podstawowy dokument, który pozwoli na przygotowanie zeznania podatkowego rocznego przez pracowników – zarówno tych zatrudnionych na umowie o pracę, jak i pracowników pracujących na podstawie umów cywilnoprawnych.

W PIT-11 pracodawca, jako płatnik zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych za swoich pracowników, musi wykazać informacje o dochodach i wysokości pobranych zaliczek na PIT w poprzednim roku podatkowym. W PIT-11 swoje odzwierciedlenie muszą znaleźć także nieodpłatne świadczenia.

Jeśli pracodawca spóźni się z przekazaniem informacji podatkowej PIT-11 naraża się na przykre konsekwencje podatkowe. PIT-11 można przesłać podatnikowi i do Urzędu Skarbowego pocztą albo w formie e-deklaracji, bądź też można przekazać taki formularz osobiście, w formie papierowej.

PIT-11 jest podstawą do sporządzenia deklaracji PIT-37 przez pracowników. Takie zeznanie podatkowe jest właściwe dla podatników uzyskujących w poprzednim roku podatkowym dochody opodatkowane na zasadach ogólnych, według dwustopniowej skali podatkowej, pozyskiwane za pośrednictwem płatnika.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x