< Wróć

Łapanka na przedsiębiorców

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ministerstwo Finansów uspokaja przedsiębiorców w kwestii przeprowadzania rzekomo zaplanowanych, masowych kontroli podatkowych. Takie kontrole wedle plotek miały być prowadzone w sprawie działalności spółek ze sobą powiązanych.
Pewne kontrole oczywiście będą miały miejsce, co nie oznacza, że można będzie je przyrównać do „łapanki”.

Przedsiębiorcy zobowiązani będą do wykazania zgodności transakcji z istniejącymi przepisami oraz do wytłumaczenia biznesowych powodów podjętych decyzji. Jeśli fiskus wykaże, że powiązanie spółek miało na celu wyłącznie optymalizację podatkową i uniknięcie opłacania wyższych podatków, na przedsiębiorców zostanie nałożona kara.

W tym roku fiskus nie planuje żadnych zmasowanych kontroli biznesmenów, a jedynie rutynowe działania, które dotyczą interpretacji przepisów dotyczących powiązań podatkowych pomiędzy spółkami. Eksperci ostrzegają jednak, że na mocy szczegółowych wyjaśnień, jakie w zakresie optymalizacji podatkowej wydało w ostatnim czasie ministerstwo, należy oczekiwać, że inspektorzy skarbówki będą bardziej szczegółowo kontrolować przedsiębiorców. Kontroli ponadto zostaną poddane nie tylko ubiegłoroczne transakcje, ale i te, które zostały przeprowadzone kilka lat temu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x