< Wróć

Rozliczamy się przez Internet

Ratings forRozliczamy się przez Internet

E-deklaracje zyskują na popularności, tak wśród podatników prywatnych, jak i przedsiębiorców. Wkrótce, od 2015 roku, przedsiębiorcy zatrudniający co najmniej 5 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty, będą zobowiązani do wysyłania deklaracji podatkowych przez Internet. Dziś nie ma takiego obowiązku, choć fiskus usilnie namawia, aby właśnie w trybie zdalnym rozliczać się z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych.

Te namowy przynoszą określone skutki, jako że według Gazety Wyborczej, tylko w dwóch pierwszych miesiącach 2014 roku wysłaliśmy przez Internet o prawie 50% więcej zeznań podatkowych rocznych, niż w styczniu i lutym 2013 roku.

W całym 2013 roku podatnicy w Polsce złożyli 3,5 mln e-deklaracji podatkowych i był to dotychczasowy rekord. W tym roku najpewniej liczba ta zostanie przekroczona. Szacuje się, że przez sieć internetową fiskus może w 2014 roku dostać około 5,25 mln zeznań podatkowych.

Pamiętajmy, że dopiero w kwietniu najwięcej podatników będzie składało swoje roczne deklaracje podatkowe, także przez Internet. Dopiero więc w maju dowiemy się, ile e-deklaracji wysłano. Przedsiębiorcy często nie są świadomi faktu, że wiele zeznań podatkowych, w tym formularzy PIT i VAT, mogą wysyłać zdalnie, przez Internet, bez konieczności odwiedzania Urzędu Skarbowego.

Komentarze

  • […] złożenia papierowej deklaracji podatkowej. Resort finansów przewiduje za brak złożenia e-deklaracji surowe kary. Obawy budzi również tempo wdrażania w życie reformy rozliczeń podatkowych […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.