< Wróć

Firmy wciąż upadają

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Według badań wykonanych przez spółkę Euler Hermes Collections z Grupy Allianz, w lutym 2014 roku z polskiego rynku zniknęły 72 firmy, które zdecydowały się na ogłoszenie upadłości. Dla porównania można podać, że to o 4 firmy mniej niż w lutym 2013 roku.

Można więc mówić o nieznacznej poprawie sytuacji gospodarczej. W lutym 2014 roku oficjalnie opublikowano informację o upadłości 72 firm w Polsce. Orzeczenia o upadłości dotyczyły przedsiębiorstw mających zsumowany ostatni znany obrót na poziomie 1,1 mld zł. Zatrudniały one 2,6 tys. osób, które niestety pozostały bez pracy. W tym samym czasie powstało wiele nowych firm. Według statystyk, w lutym 2014 roku działalność rozpoczęło ponad 10 tys. nowych przedsiębiorstw. To i tak o ponad połowę mniej niż w lutym 2013 roku, kiedy to zarejestrowano w urzędach w całej Polsce 25 140 nowych podmiotów gospodarczych.

W zeszłym roku w wyniku upadłości firm w Polsce w tym samym okresie, pracę straciło 4,4 tys. osób. Tak wysoka liczba bezrobotnych wynikała wówczas z problemów dużych firm budowlanych oraz produkcyjnych. Obecnie częściej upadłość ogłaszają firmy mające mniejszą liczbę pracowników.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x