< Wróć

Ile zarobisz na kasie?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Praca w handlu jest mało satysfakcjonująca i nisko płatna – taki stereotyp funkcjonuje w zbiorowej świadomości społecznej. Na „kasie”, czyli przy obsłudze klientów i kasy fiskalnej, pracuje cała masa osób w Polsce, z różnym wykształceniem i w różnym wieku. Ile zarobią? Większość z nas uzna, że płaca kasjerów jest równa najniższej krajowej, ale niekoniecznie będzie to zgodne z rzeczywistością.

Praca w handlu przez lata była najniżej wynagradzana, ale i od pracowników nie wymagano zbyt wiele. Obecnie zmieniły się warunki płacowe. Pracując jako kasjerka w dyskoncie spożywczym można otrzymać wynagrodzenie w wysokości nawet 2,6 tys. zł brutto, czyli o 30% więcej niż obecnie wynosi pensja minimalna – 1680 zł brutto.

Kasjerzy w ciągu kilku ostatnich lat uzyskali wzrost pensji nawet o 40%. W najpopularniejszym w Polsce dyskoncie spożywczym „Biedronka” płaca od połowy 2013 roku wynosi minimum 2000 zł brutto, co oznacza wzrost w ciągu 7 ostatnich lat o ponad połowę. Co ciekawe, mniejsze wynagrodzenia osiągają pracownicy dużych sieci handlowych, w tym np. Tesco.

Dyskonty, markety i hipermarkety stopniowo podnoszą poziom wynagradzania pracowników, co związane jest z koniecznością poprawy swojego wizerunku. Nie brakuje też na to pieniędzy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x