< Wróć

Co dalej z polską gospodarką?

Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane dotyczące stanu polskiego przemysłu. Otóż, produkcja sprzedana przedsiębiorstw przemysłowych w lutym 2014 roku zwiększyła się o 5,3% w stosunku rok do roku. W ujęciu miesięcznym niestety odnotowano w tym względzie spadek – o 1,8%.

Wcześniej analitycy prognozowali, że wzrost produkcji sprzedanej przedsiębiorstw wyniesie średnio 6,31%, wobec wzrostu w styczniu rok do roku na poziomie 4,1%. Rzeczywiste wyniki wypracowane przez polskie firmy z sektora przemysłowego okazały się nieco gorsze od przewidywań, ale i tak pozytywne.

GUS podał również, że produkcja firm budowlanych wzrosła aż o 14,4% rok do roku w poprzednim miesiącu, a w ujęciu miesięcznym aż o 18,7%. Jest to bardzo dobry wynik, zwłaszcza, że wcześniej prognozowano wzrost rzędu średnio o 3,69%. Żaden z ekonomistów ankietowanych wcześniej przez ISBnews nie sądził, że produkcja budowlana aż tak wzrośnie w lutym 2014 roku, zwłaszcza, że w styczniu notowano jej spadek rok do roku o 3,9%.

W lutym 2014 roku notowano spadek cen producentów o 1,4% rok do roku, a w ujęciu miesięcznym o zaledwie 0,1%.

Komentarze

  • kajabaski pisze:

    Polska gospodarka idzie wyłącznie w negatywnym kierunku – nie działam już u nas od dwóch lat, i to był akurat dobry wybór. Przenosiny do UK, dały mi około 15 tysięcy oszczędności rocznie – działam na schemacie Pawła Kurnika. W Uk sama kwota wolna to prawie 50 tysięcy, a to nie wszystko. Porównajcie sobie to do warunków działalności w Polsce!

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.