< Wróć

Spółkę założymy w trybie natychmiastowym

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Od lat przedsiębiorcy wskazują, że zakładanie działalności gospodarczej w Polsce jest skomplikowane i czasochłonne. Należy dopełnić wielu formalności, aby móc rozpocząć karierę w biznesie. Sprawę miało ułatwić wprowadzenie zasady tzw. jednego okienka, ale nadal na założenie m.in. spółki czeka się bardzo długo. Rząd jednak już planuje kolejną nowelizację prawa, aby procedura zakładania spółek została realnie uproszczona.

Formalne rozpoczęcie biznesu nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. W pierwszej kolejności należy złożyć wniosek o nadanie firmie numeru NIP i REGON, a dopiero potem trzeba składać wniosek o wpis do Krajowego Rejestru Spółek. Liczba składanych w urzędzie formularzy jest spora, dlatego trudno tu mówić o uproszczeniu w rejestracji spółek.

Rząd chce, aby numery NIP i REGON były nadawane już w ramach procedury wpisywania spółki do KRS. Oznaczało to by skrócenie okresu oczekiwania na numery NIP i REGON, bez których nie sposób rozpocząć prowadzenie działalności w formie spółki. Podobne zasady rejestrowania spółek będą obowiązywały przedsiębiorców, którzy wybierają procedurę online rejestracji działalności.

Komentarze

  • kajabaski pisze:

    Hehe… jasne, kolejna cudowna reforma w Polsce. Tymczasem UK powiększa kwotę wolną do ponad 50 tysięcy. Polska chce zniszczyć swój kraj, tutaj nikt nie będzie chciał żyć. Mam spółkę w UK, przedstawicielstwo w Polsce, działamy według schematu Pawła Kurnika. Nie wrócę z biznesem do Polski. W Uk mam wyższe świadczenia z ZUS i w dodatku oszczędzam rocznie te 15 tysięcy!

  • […] się, że nawet 80 tys. spółek nie rejestruje wpisu w KRS . Kolejne kilkadziesiąt tysięcy spółek określanych jest jako „martwe” i resort planuje najpierw wykreślić je z rejestru, a […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.