< Wróć

Praca dla Ukraińców

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wydarzenia na Ukrainie i aneksja Krymu do Rosji odbiły się szerokim echem na całym świecie. W całą sprawę mocno włączona jest strona Polska, która od początku popierała demokratyczną rewolucję na kijowskim Majdanie oraz pro unijne hasła głoszone przez nowy rząd Ukrainy. Dziś przedsiębiorcy pokazują, że również angażują się w pomoc Ukraińcom, którzy obecnie znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji, także finansowej.

Polscy właściciele firm zgłaszają obecnie w różnorodnych agencjach zatrudnienia tysiące ofert dla pracowników z Ukrainy. W ten sposób, dając im choćby tymczasową pracę, chcą pomóc swoim wschodnim sąsiadom. Przepisy obowiązujące w Polsce pozwalają na zatrudnienie pracownika z Ukrainy na okres pół roku w ciągu 12 miesięcy i właśnie takie kontrakty są oferowane i podpisywane z zainteresowanymi pracą w Polsce Ukraińcami.

Pracodawcy wskazują, że gdyby rząd zdecydował się na uproszczenie zasad zatrudniania obcokrajowców i rozluźnienie ich, więcej pracowników z Ukrainy mogłoby otrzymać pracę w Polsce, jednakże Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej sceptycznie odnosi się do tego pomysłu wskazując, że priorytetem dla polskiego rynku pracy jest walka z bezrobociem wśród rodzimych pracowników.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x