< Wróć

Nieco niższe bezrobocie

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Główny Urząd Statystyczny podał wyniki dotyczące stopy bezrobocia w lutym 2014 roku. Są one zgodne z wcześniejszymi oczekiwaniami ekonomistów i z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Stopa bezrobocia w lutym tego roku wyniosła 13,9%.

W styczniu GUS informował, że stopa bezrobocia wynosiła 14%, co oznacza, że w lutym nieznacznie spadła. Warto podkreślić, że jeszcze przed rokiem była ona wyższa o 0,5 punktu procentowego i wynosiła 14,4%.

Prognozy ekonomistów prezentowane przez agencję ISBnews wskazywały na podobne wyniki stopy bezrobocia. Na koniec lutego w urzędach pracy w całej Polsce było zarejestrowanych 2 255,9 tys. osób bezrobotnych, czyli o 0,2% niej niż miesiąc temu. Poprawę sytuacji na rodzimym rynku pracy widać wyraźnie w ujęciu rok do roku. W lutym 2013 roku w urzędach zarejestrowanych było o 3,5% więcej bezrobotnych niż obecnie.

Premier Donald Tusk szacuje, że w tym roku stopa bezrobocia w Polsce powinna spaść na koniec roku poniżej granicy 13%, choć ustawa budżetowa uwzględnia stopę bezrobocia rejestrowanego na poziomie 13,8%.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x