< Wróć

Szanse na dotacje z budżetu UE 2014-2020

Fundusze unijne dotychczas były dla polskich przedsiębiorstw sposobem na uzyskanie wysokiego dofinansowania do swojej działalności. Młodzi przedsiębiorcy dzięki nim mogli wystartować ze swoim biznesem na rynku, a dotychczasowi właściciele firm mogli zdobyć pieniądze na realizację innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych. W roku 2014 rozpoczęła się nowa perspektywa budżetowa Unii Europejskiej. Jakie szanse na dotacje z budżetu 2014-2020 UE mają polscy przedsiębiorcy?

Przede wszystkim, z nowych programów wsparcia unijnego mają skorzystać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Zdecydowana większość funduszy UE zostanie przeznaczona na zwiększanie innowacyjności przedsiębiorstw. Dzięki dotacjom, polscy przedsiębiorcy zyskają realną szansę na zwiększenie swojej konkurencyjności względem przedsiębiorców z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Przedsiębiorcy chcący korzystać w najbliższej przyszłości z dotacji unijnych powinni szczególną uwagę zwrócić na doświadczenia dotychczasowych beneficjentów środków unijnych. Ci wskazują, że kluczowe dla powodzenia projektu jest właściwe archiwizowanie dokumentów dotyczących realizowanego przedsięwzięcia. Bardzo istotne jest rozgraniczenie dokumentacji dotyczącej kosztów kwalifikowanych projektu od pozostałych dokumentów.

Komentarze

  • kajabaski pisze:

    Problem w tym, że wymagają do tego działalności w Polsce, więc wolę tej dotacji nie mieć. Działam już trzeci rok jako spółka w UK z przedstawicielstwem w Polsce. Same formalności wystarczą do zostania w UK, ale nie… tutaj jeszcze oszczedzą się w stosunku do polskich kosztów biznesu 15 tysięcy, przynajmniej przy tym – http://dezi.pl/?jak-nie-placic-zus,10 Jak tutaj zostawać w Polsce z biznesem?

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.