< Wróć

Latem bezrobocie zmaleje

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Rynek pracy w Polsce znajduje się w nie najlepszym położeniu. Bezrobocie w lutym 2014 roku sięgało 14%. Niemniej, wskaźnik rynku pracy informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia, obniżył się w ostatnim czasie, jako poinformowało opinię publiczną Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych w opublikowanym raporcie.

Wskaźnik ten spadł o 0,7 punktu, do poziomu 88,4 punktów. Jest to kolejny element trendu zniżkowego w zakresie notowań tego wskaźnika. Już jesienią poprzedniego roku wskaźnik rynku pracy spadał, co stanowiło zapowiedź poprawy sytuacji polskich pracowników. Wskazuje to ogólnie rzecz ujmując na fakt, że w kolejnych miesiącach bieżącego roku stopa bezrobocia powinna maleć. Początkowo zmiany te będą nieznaczne, ale w okresie letnim i jesienią powinniśmy zauważyć radykalną poprawę na rynku pracy w Polsce.

Wzrost gospodarczy w Polsce i większa aktywność rynkowa polskich przedsiębiorców powoduje, że zacznie na tym wkrótce zyskiwać rynek pracy, choć z pewnym opóźnieniem. Nadal bezrobotnych jest w Polsce dużo, ale rośnie liczba nowych miejsc pracy i szans na ich utworzenie, a spada liczba przedsiębiorców, którzy w najbliższym czasie planują zwolnienia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

7
0
Would love your thoughts, please comment.x