< Wróć

76% Polaków niezadowolonych z rodzimego rynku pracy

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Obecna sytuacja na rynku pracy w Polsce nie jest najlepsza, a Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej nie podjęło żadnych realnych i skutecznych działań mających na celu ograniczenie skali bezrobocia. Warto przypomnieć, że obecnie bezrobocie wynosi około 14% w Polsce. Ponad 2 mln dorosłych, zdolnych do pracy osób, pozostaje bez zatrudnienia.

Sondaż CBOS wskazuje, że ponad trzy czwarte Polaków negatywnie oceniają sytuację na rynku pracy. Zaledwie 4% respondentów wyraziło przeciwną opinię. Ponad 25% badanych przewiduje, że w kolejnych miesiącach i latach nie można oczekiwać poprawy na rynku pracy. 54% respondentów badanych przez CBOS nie sądzi, że sytuacja na rynku pracy w Polsce miałaby się zmienić w najbliższym czasie.

Wiele osób, bo aż 38%, obawia się utraty pracy w najbliższym czasie, a prawie 60% ocenia swoją sytuację zawodową jako mniej lub bardziej stabilną. Badanie przeprowadzono stosując metodę wywiadu bezpośredniego, wspomaganego komputerowo, w dniach 6-12 marca 2014 roku na liczącej 1098 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Warto przypomnieć, że do niedawna eksperci wskazywali, że już latem 2014 roku rynek pracy powinien wrócić na tory rozwoju, a bezrobocie powinno maleć.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x