< Wróć

Partnerstwo dla pracy

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w celu walki z wysokim bezrobociem w kraju, przygotowało projekt pilotażowy „Partnerstwo dla pracy”, w ramach którego bezrobotni mogą uzyskać pracę dzięki wsparciu ze strony prywatnej agencji zatrudnienia. Od lat mówi się o tym, że Urzędy Pracy w Polsce nie są przygotowane do tego, aby efektywnie pomagać bezrobotnym w znajdowaniu stałej pracy. Środki wypłacane na walkę z bezrobociem w wielu przypadkach są kierowane do nieodpowiednich narzędzi.

Program „Partnerstwo dla pracy” w ramach pilotażu został uruchomiony przez resort pracy na razie wyłącznie w województwie mazowieckim. Dotychczas pracę dzięki prywatnej agencji zatrudnienia otrzymało 984 bezrobotnych. Projekt jeszcze się nie zakończył, dlatego trudno dziś wnioskować o skuteczności działania agencji.

Wspominany projekt ma na celu sprawdzenie skuteczności współpracy urzędów pracy z prywatnymi agencjami zatrudnienia w aktywizacji osób bezrobotnych. Uczestnicy pilotażu mogli skorzystać ze szkoleń zawodowych, doradztwa w zakresie zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, z indywidualnych spotkań z psychologiem oraz z profesjonalnych warsztatów poszukiwania pracy. Zdecydowana większość osób – 50%, biorących udział w „Partnerstwie dla pracy” to osoby długotrwale bezrobotni.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x