< Wróć

Zmiany w działalności Urzędów pracy

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Senat zaakceptował bez poprawę zmiany w ustawie o instytucjach rynku pracy. Na wprowadzeniu nowych przepisów skorzystają przede wszystkim bezrobotni, ale nie tylko. Również pracodawcy mogą na tym zyskać. W jaki sposób?

Celem nowej ustawy jest usprawnienie działania Urzędów pracy, ale i wprowadzenie nowych rozwiązań dla pracodawców i osób, które chcą podjąć się prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Ustawa o instytucjach rynku pracy ma umożliwić ułatwienie powrotu do pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi lub bliskimi. W ramach nowych przepisów wypłacane będą granty na telepracę czy dodatki aktywizacyjne.

Pracodawcy już wkrótce będą mogli uzyskać dodatkowe środki finansowe na staże dla ludzi młodych, poniżej 30 roku życia. Ulgi dla pracodawców mogą być realną zachętą do zatrudniania takich osób, które na ogół mają największe problemy ze znalezieniem pracy, z uwagi na brak właściwego doświadczenia. Dla pracodawców zatrudnianie osób młodych wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów na ich przyuczenie do wykonywania danej pracy. Jeśli koszty te zostaną pokryte przez Urzędy Pracy, sporo problemów może zostać rozwiązanych.

Dla pracowników będą dostępne jednorazowe bony na zasiedlenie dla osób podejmujących pracę w innym miejscu niż dotychczasowe miejsce zamieszkania.

Komentarze

  • kajabaski pisze:

    W Polsce urzędy powinny być minimalizowane do absolutnego zera, to jest szczyt nieróbstwa, niszczący budżet. Popatrzcie sobie jak jest w UK – urząd skarbowy to jedna sala i kilka osób, a nie twierdza, tyle że działając u nich, według metody Pawła Kurnika mam niski ZUS, bardzo wysokie zwolnienia podatkowej. W sumie oszczędzam jakieś 15 tysięcy. Pod względem inwestycyjnym, to całkowicie inny świat.

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.