< Wróć

Jak radzić sobie z kryzysem

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Kryzys finansowy obiega cały świat. Jasnym było, że wcześniej czy później trudna sytuacja dotrze także do Polski. Już od kilku dobrych lat nie możemy liczyć na tak szybkie i tanie kredyty gotówkowe. Banki mając na uwadze to co się dzieje na całym świecie, bardzo zaostrzyły procedury kredytowe. Na chwilę obecną jeśli ktoś ma spore zadłużenie, jeżeli spóźnia się ze spłatą dotychczasowych zobowiązań to może zapomnieć o tradycyjnym kredycie bankowym. Alternatywą są jeszcze wszystkie firmy pozabankowe, ale pożyczanie pieniędzy od takich instytucji to spore ryzyko i przede wszystkim ogromne koszty. Jak więcej radzić sobie z kryzysem? Czy istnieją jakieś proste sposoby na podreperowanie domowego budżetu? Dobrym wyjściem z sytuacji jest robienie zakupów przez internet. W sieci oprócz kupowania można także sprzedawać. Wystarczy przejrzeć darmowe ogłoszenia kupna i sprzedaży, żeby przekonać się jak wiele atrakcyjnych ofert można znaleźć w internecie.

Radzenie sobie z kryzysem właśnie w ten sposób może w dużym stopniu poprawić nasze finanse. Zacznijmy zatem od kupowania. Wszyscy wiemy, że w sieci przeróżne produkty i towary można kupić w zdecydowanie niższej cenie. Jest to na tyle powszechne, że zniżek możemy się spodziewać nie tylko w firmowych sklepach internetowych, ale także w prywatnych ogłoszeniach. Na aukcjach można kupić dosłownie wszystko, a przy odrobinie szczęścia i cierpliwości można upolować jeszcze lepsze ceny niż na sezonowych wyprzedażach. Dobrą alternatywą do takich zakupów, jest także ostatnio bardzo modne kupowanie grupowe.

Z drugiej strony oszczędności możemy szukać sprzedając różne przedmioty. Rzeczy, które dla nas są bezużyteczne dla innych mogą być spełnieniem marzeń. Wystawiając aukcje internetowe trzeba tylko zadbać o skuteczny opis, dobre jakościowo zdjęcia oraz o atrakcyjne ceny. Nie możemy zbytnio podnosić poprzeczki. Kupujący są zazwyczaj bardzo dobrze zorientowani. Potrafią porównać ceny z wielu sklepów, i jeśli wyjdzie im, że używany przedmiot jest zaledwie o parę złotych tańszy od nowego to na pewno wybiorą ten drugi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

6
0
Would love your thoughts, please comment.x