< Wróć

Ponad 4 tys. zł przeciętnej pensji

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Główny Urząd Statystyczny podał, że w marcu bieżącego roku przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw zwiększyło się rok do roku i miesiąc do miesiąca, osiągając pułap 4017,75 zł. Jeszcze do niedawna przekroczenie progu 4 tys. zł w zakresie średniej płacy było poza zasięgiem polskich pracowników.

Wraz ze wzrostem wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw tylko nieznacznie zwiększyło się zatrudnienie. GUS podaje, że w marcu 2014 roku wynagrodzenia wzrosły o 4,8% w stosunku rok do roku, a zatrudnienie o zaledwie 0,5% w tej samej perspektywie czasowej.

Jeśli chodzi o stosunek do poprzedniego miesiąca, to przeciętne wynagrodzenie wzrosło o 4,2%, a zatrudnienie zanotowało niewielki przyrost rzędu 0,1%. Obecnie w sektorze przedsiębiorstw pracuje 5 515,4 tys. osób.

Wcześniejsze prognozy analityków wskazywały, że wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw przed miesiącem zwiększyło się o średnio 3,99% rok do roku, a wzrost zatrudnienia wyniósł 0,37% rok do roku. Rzeczywiste wyniki prezentowane przez GUS okazały się więc lepsze od oczekiwań.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
9 miesięcy temu

3unbridled


0
Would love your thoughts, please comment.x