< Wróć

Przedsiębiorcy chcą papierowych deklaracji

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ministerstwo Finansów dąży do zinformatyzowania rozliczeń z fiskusem. Papierowe deklaracje podatkowe zwłaszcza w przedsiębiorstwach, mają zostać w najbliższej przyszłości zastąpione rozliczeniami elektronicznymi. Niemniej, organizacje przedsiębiorców apelują do fiskusa, aby w awaryjnych sytuacjach utrzymać możliwość składania papierowych deklaracji podatkowych.
Resort finansów planuje, aby firmy zatrudniające powyżej pięciu pracowników z obowiązku rozliczeń podatkowych wywiązywały się wyłącznie w drodze elektronicznej, bez możliwości składania papierowych druków podatkowych w Urzędach Skarbowych.

Takie rozwiązanie nie do końca spotkało się z aprobatą środowisk przedsiębiorców. Właściciele firm wyrażają obawę, że zaproponowane zmiany nie uwzględniają sytuacji nadzwyczajnych, kiedy przedsiębiorca nie będzie miał możliwości złożenia papierowej deklaracji podatkowej. Resort finansów przewiduje za brak złożenia e-deklaracji surowe kary. Obawy budzi również tempo wdrażania w życie reformy rozliczeń podatkowych przedsiębiorców. Tymczasem, firmy chcą więcej czasu na przygotowanie infrastruktury technicznej dla spełniania obowiązków podatkowych w nowy sposób.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

6
0
Would love your thoughts, please comment.x