< Wróć

Niskooprocentowana pożyczka dla przedsiębiorczych kobiet

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ministerstwo Gospodarki we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości przygotowuje pilotażowy projekt funduszu pożyczkowego dla kobiet. Miałby on z założenia oferować przedsiębiorczym paniom, prowadzącym lub planującym rozpocząć działalność gospodarczą, niskooprocentowaną pożyczkę inwestycyjną w wysokości od 20 do nawet 40 tys. zł.

Pożyczki miałyby być dostępne wyłącznie w pięciu województwach charakteryzujących się najwyższym wskaźnikiem bezrobocia w Polsce, a w każdym z nich program objąłby sześć powiatów o najwyższym wskaźniku bezrobocia wśród kobiet. Resort gospodarki podaje, że program miałby funkcjonować w województwach: zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim.

Pożyczki dla przedsiębiorczych kobiet miałyby być udzielane na preferencyjnych warunkach, z oprocentowaniem rzędu 2% w skali roku, a cały program miałby dysponować budżetem w wysokości około 25 mln zł. Dzięki pożyczkom można by uaktywnić kobiety w regionach, w których bezrobocie jest największe i mają one realne problemy ze znalezieniem pracy zawodowej.

Ze środków z pożyczek można będzie zakupić środki trwałe, wartości niematerialne i prawne czy usługi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x