< Wróć

Niskooprocentowana pożyczka dla przedsiębiorczych kobiet

Ministerstwo Gospodarki we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości przygotowuje pilotażowy projekt funduszu pożyczkowego dla kobiet. Miałby on z założenia oferować przedsiębiorczym paniom, prowadzącym lub planującym rozpocząć działalność gospodarczą, niskooprocentowaną pożyczkę inwestycyjną w wysokości od 20 do nawet 40 tys. zł.

Pożyczki miałyby być dostępne wyłącznie w pięciu województwach charakteryzujących się najwyższym wskaźnikiem bezrobocia w Polsce, a w każdym z nich program objąłby sześć powiatów o najwyższym wskaźniku bezrobocia wśród kobiet. Resort gospodarki podaje, że program miałby funkcjonować w województwach: zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim.

Pożyczki dla przedsiębiorczych kobiet miałyby być udzielane na preferencyjnych warunkach, z oprocentowaniem rzędu 2% w skali roku, a cały program miałby dysponować budżetem w wysokości około 25 mln zł. Dzięki pożyczkom można by uaktywnić kobiety w regionach, w których bezrobocie jest największe i mają one realne problemy ze znalezieniem pracy zawodowej.

Ze środków z pożyczek można będzie zakupić środki trwałe, wartości niematerialne i prawne czy usługi.

Komentarze

  • kacper bigol pisze:

    I to jest polska metoda na rozwijanie biznesu. Nie ulgi, nie zwolnienia podatkowe tylko pożyczki. A takie UK? Poczytajcie o metodzie Pawła Kurnika. Spółka w UK, z przedstawicielstwem w Polsce daje na zusach, dochodowym i innych ulgach w sumie jakieś 15 tysięcy rocznych oszczędności, wszystko legalnie, zgodnie z prawem Unii. Czegoś takiego oczekują polskie firmy, a nie pożyczek!

  • […] Polsce w kwocie od 20 do 40 tys. zł. Agencja w pierwszej kolejności uruchomi pilotażowy program Funduszu pożyczkowego dla kobiet w ośmiu województwach, w których zostanie wybranych 6 powiatów charakteryzujących się wysoką […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.