< Wróć

Bankructwa na porządku dziennym

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych regularnie informuje o skali bankructw polskich firm. Choć obecnie nie ulega wątpliwości, że poprawia się sytuacja gospodarcza w Polsce, a wielu przedsiębiorców pozytywnie ocenia swoje szanse rynkowe w najbliższym czasie, to jednak w tym roku zbankrutować może aż 787 przedsiębiorstw.

Jeśli takie prognozy znajdą pokrycie w rzeczywistości, to skala bankructw będzie nawet dwukrotnie większa, niż w 2008 roku, kiedy jeszcze nikt nie przypuszczał, jak wielkie spustoszenie wśród polskich firm uczyni kryzys światowy. Od tego czasu liczba bankructw polskich przedsiębiorstw wzrastała.

Premier Donald Tusk już w 2013 roku ogłaszał koniec kryzysu, a dane z gospodarki rzeczywiście uległy zdecydowanej poprawie, podobnie jak nastroje przedsiębiorców. Niemniej, istnieje jeszcze spora liczba zagrożonych upadkiem przedsiębiorstw. Między innymi zalicza się do nich Kompanię Węglową, która musiała zdecydowanie ograniczyć wydobycie węgla z uwagi na coraz mniejszy popyt i złą kondycję finansową.

Finansowanie dłużne działalności przedsiębiorców spowodowało, że obecnie zmagają się oni z problemami zagrażającymi ich istnieniu na rynku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x