< Wróć

Agencje pracy zarobią na bezrobotnych

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W Polsce jest ponad 2 mln osób dorosłych pozostających bez pracy. Już wkrótce skala bezrobocia może się znacznie zmniejszyć, za sprawą zmian w prowadzanych w przepisach znowelizowanej ustawi o promocji zatrudnieniu. Już za kilka tygodni jej postanowienia zaczną obowiązywać, w wyniku czego m.in. bezrobotnymi w Polsce w dużej części zajmą się prywatne agencje zatrudnienia.

Agencje zatrudnienia będą wspomagać działalność urzędów pracy w całej Polsce, za co w zamian uzyskają wynagrodzenie. Jak wyliczyła „Rzeczpospolita” mogą otrzymać nawet 2 mln zł, jeśli znajdą zatrudnienie dla 200 bezrobotnych lub namówią taką samą ich liczbę do założenia działalności gospodarczej chociaż na 6 miesięcy. Generalnie, to niewielkie wymagania, a możliwość zarobku na bezrobotnych – wysoka.

Według przepisów ustawy o promocji zatrudnienia, prywatna agencja za namówienie do założenia działalności gospodarczej bezrobotnego lub za znalezienie mu pracy, zarobi około 10 tys. osób, ale jednorazowo agencja będzie musiała zająć się grupą co najmniej 200 bezrobotnych. Nie będzie też miała prawa wyboru, kim chce się zająć i komu będzie pomagać. W grupie owych 200 bezrobotnych znajdą się więc osoby długotrwale bezrobotne, osoby niepełnosprawne, czy osoby w wieku ponad 50 lat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x