< Wróć

Koniec z upadłościami?

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Najnowsze dane Monitora Sądowego i Gospodarczego, które zostały zgromadzone przez wywiadownię gospodarczą Euler Hermes Collections z Grupy Allianz pokazują, że rok 2014 zapowiada się dla przedsiębiorców znacznie lepiej, niż rok ubiegły. W kwietniu 2014 roku upadłość ogłosiło 66 przedsiębiorstw, czyli o 22 mniej niż w tym samym czasie w 2013 roku.

W sumie od początku 2014 roku zbankrutowały 263 firmy, podczas gdy przed rokiem było ich aż 328. Liczba upadłości maleje, a jest to efekt stopniowej poprawy sytuacji gospodarczej w Polsce. Według wstępnych prognoz, w całym 2014 roku PKB Polski powinien wzrosnąć o 3%, dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym.

Najczęściej upadłość ogłaszają dziś hurtownie, z uwagi na niską rentowność i problemy z finansowaniem działalności. Znacznie mniej bankructw notowanych jest w obrębie firm produkcyjnych i przedsiębiorstw z branży budowlanej.

Jeśli tempo wzrostu gospodarczego naszego kraju powróci do poziomu 5-6%, liczba bankructw polskich firm zostanie znacznie zahamowana.

Komentarze

  • […] są rozwiązania, które pozwolą na zmniejszenie liczby upadłości polskich przedsiębiorców. W ramach procesu restrukturyzacyjnego mają być podejmowane działania […]

  • […] zostaną złożone dwa wnioski, jeden o wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego, a drugi o upadłość, to pierwszy będzie miał pierwszeństwo nad […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.