< Wróć

Gdzie walczą z bezrobociem najsprawniej?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Główny Urząd Statystyczny podaje, że bezrobocie spada, choć nadal jego poziom jest bardzo wysoki. Z miesiąca na miesiąc, jak wynika z szacunków Ministerstwa Pracy, coraz więcej osób w Polsce uzyskuje zatrudnienie. W kwietniu 2014 roku było o 100 tys. osób bezrobotnych mniej, niż przed miesiącem i o 174 tys. mniej niż w tym samym czasie w 2013 roku.

Stopa bezrobocia w marcu bieżącego roku wynosiła 13,5%, a w kwietniu – 13%. Ożywienie na rynku pracy stało się faktem, na dodatek poprawę tą widać we wszystkich województwach w Polsce. W Urzędach Pracy rejestruje się mniej osób, a ci, którzy już są zarejestrowani, szybko znajdują pracę.

Największy spadek stopy bezrobocia notuje się na Mazowszu i na Śląsku. Bez pracy w Polsce pozostaje ponad 2 mln dorosłych osób. Działania podejmowane jednak przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dają pierwsze rezultaty, a już wkrótce ma zostać wdrożona w życie reforma urzędów pracy. Oczekuje się, że na koniec roku stopa bezrobocia spadnie poniżej granicy 13%.

Młodzi ludzie, którzy dziś zastanawiają się nad tym, jak pokierować swoją dalszą drogą edukacji, powinni wziąć pod uwagę możliwość studiowania informatyki, medycyny czy energetyki. Na pracę mogą też liczyć w ciągu najbliższych 5-10 lat absolwenci kierunków związanych z motoryzacją i nowoczesnymi technologiami.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x