< Wróć

Pokonaj stres związany z pracą

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Napięcie, które towarzyszy Ci w pracy często przekłada się na życie rodzinne. Dodatkowo odciska swoje piętno na zdrowiu. Jeśli odczuwasz ciągłe przemęczenie, dokuczają Ci bóle brzucha, głowy czy kręgosłupa, a w firmie nie układa się najlepiej, prawdopodobnie powodem jest stres związany z pracą. Stres jest zjawiskiem powszechnym i każdy zdrowy człowiek go czasem doświadcza. Trudna sytuacja w pracy, często bywa stresorem czyli czynnikiem, który wywołuje u nas napięcie. Sprawdź jak sobie z nim poradzić.

Systematyczność kluczem do sukcesu

Im wyższe stanowisko zajmujemy w firmie, tym większa odpowiedzialność na nas spoczywa. Z tego właśnie powodu, osoby na wysokich pozycjach często dotyka długotrwały stres. Nagromadzenie problemów finansowych, kadrowych bądź rynkowych to najczęstsze źródła zniechęcenia, a co za tym idzie złego nastroju. Wśród długotrwałych problemów są jednak takie, które rozwiązywać można systematycznie i skutecznie. W jaki sposób? Zapisuj komplikacje i problemy, z którymi można się uporać, na liście czynności do zrobienia. Następnie przedstaw swoje pomysły współpracownikom i klientom, by wspólnie rozważyć rozwiązanie, wprowadzić je w życie i skreślić problem z listy.

Planuj i kontroluj, by panować nad sytuacją

Walczyć ze stresem możemy nie tylko łagodząc jego negatywne efekty, ale również  neutralizując jego przyczyny. Prawidłowa organizacja, systematyczność oraz odpowiednie podejście, pomogą nam ustrzec się przed większością stresujących sytuacji w pracy. By ograniczyć kryzysowe momenty w pracy, istotne jest wcześniejsze planowanie i ustalanie kolejności zadań. Ważne jest by o niczym nie zapomnieć, dlatego też warto pracować w oparciu o rozbudowany kalendarz spraw i stale doglądać postępów. Swój dzień w pracy zacznij od takiego właśnie harmonogramu, zapisz zadania oraz szacowany czas na ich wykonanie. Takie planowanie i kontrolowanie, pozwoli Ci uniknąć niespodziewanych sytuacji, a co za tym idzie, stresu związanego z nawałem obowiązków.

Balans między obowiązkami a przyjemnościami

Permanentny stres, często wpływa na zaburzone planowanie obowiązków. Niektórzy zamierzają wykonać całotygodniową pracę jednego dnia, inni odkładają wszystko na ostatni moment. Zarówno pierwsze jak i drugie rozwiązanie, negatywnie wpłynie na nasze zdrowie oraz na efekt wykonanej pracy. W walce ze stresem, konieczne jest trzeźwe zarządzanie czasem, nie tylko tym w pracy ale również w domu. Ważne jest by zadbać o siebie, pozwalając sobie na odrobinę przyjemności. Może będzie to karnet na siłowni, a może wyjazd na ryby. Istotne jest również pielęgnowanie życia rodzinnego. Dlatego też, spędzaj z rodziną swój wolny czas, zaplanuj wycieczkę rowerową, wyjście do kina lub spacer i pamiętaj, że spełnienie w życiu prywatnym, pomaga w radzeniu sobie ze stresem w pracy.

Więcej praktycznych porad znajdziesz na:

 http://www.grafton.pl/strefa-kariery

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x