< Wróć

Znikające branże

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W wyniku postępu technologicznego na całym świecie praca człowieka powoli zaczyna być zastępowana przez maszyny. Jednocześnie, niektóre branże działalności gospodarczej tracą klientów i powoli zanikają. Tak jest między innymi z zakładami szewskimi.

Kres działalności zakładów naprawy obuwia wyznaczają niestety malejące ceny butów. W marketach i tzw. marketach chińskich, można kupić buty za 10-20 zł. Za pantofle zapłacić można zaś nie więcej niż 50 zł. Z tego względu wielu osobom po prostu nie opłaca się naprawiać obuwia, kiedy za cenę naprawy można kupić zupełnie nowe buty. Dyskusyjna oczywiście pozostaje ich jakość, natomiast sam fakt, że takiego zakupu można dokonać uderza w szewców.

To nie jedyna, zanikająca branża na polskim rynku. Od 2011 roku działalność zakończyło 1360 zakładów szewskich, podczas gdy rozpoczęło taką działalność 145 firm. W tym samym czasie ubywa tapicerów, zakładów zajmujących się naprawą sprzętów elektronicznego, zegarmistrzów, czy wypożyczalni kaset video, płyt CD i DVD.

Konsumenci nie chcą naprawiać starych zegarków, pralek, lodówek, czy komputerów. Lepiej jest kupić nowe urządzenie. Spada więc zapotrzebowanie na usługi naprawy sprzętu elektronicznego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
7 miesięcy temu

2restaurants


0
Would love your thoughts, please comment.x