< Wróć

Przeciętne wynagrodzenie znów poniżej 4 tys. zł

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane dotyczące wynagrodzeń w Polsce. Okazuje się, że przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w poprzednim miesiącu, kwietniu 2014 roku wzrosło w wymiarze rocznym o 3,8%, zaś zatrudnienie zwiększyło się o 0,7% rok do roku.

Jeszcze w marcu 2014 roku średnie wynagrodzenie uzyskiwane przez pracowników sektora przedsiębiorstw wynosiło ponad 4 tys. zł. W kwietniu nieznacznie spadło, o 1%, znów obniżając się poniżej granicy 4 tys. zł. Według danych szacunkowych GUS przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wynosiło 3976,80zł. Zatrudnienie w ujęciu miesięcznym w kwietniu w stosunku do marca bieżącego roku nie zmniejszyło się, ale i nie zwiększyło. Wynosiło 5514,5 tys. osób.

Analitycy ankietowani przez ISBnews wskazywali natomiast, że wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw zwiększą się o 3,2-4,6% rok do roku, a zatrudnienie wzrośnie o 0,7-0,9% w ujęciu rocznym. Średnia odpowiednio wyniosłą 3,98% wzrostu rok do roku dla wynagrodzenia oraz 0,82% dla wysokości zatrudnienia. Tym razem analitycy wykazali się większym optymizmem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x