< Wróć

Jak wybrać tani kredyt hipoteczny?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Jak wybrać ten najtańszy kredyt hipoteczny? Można, oczywiście, przemierzać drogę od banku do banku, by zebrać dokładne informacje o ofertach poszczególnych instytucji i je potem porównać, ale można też – oszczędzając czas – skorzystać z pomocy internetowych rankingów. Tylko, gdzie je znaleźć?

Początek 2014 r. nie przyniósł żadnych niekorzystnych zmian w zakresie kosztów kredytów hipotecznych. Pozostające od dłuższego czasu na niskim poziomie stopy procentowe sprawiają, że finansowanie nieruchomości z pomocą bankowej pożyczki jest wyjątkowo tanie. Niższe oprocentowanie wpływa jednocześnie na zwiększenie zdolności kredytowej konsumentów, którzy przy tych samych zarobkach obecnie mogą pożyczyć tyle, ile im potrzeba, co być może nie było możliwe przykładowo dwa lata temu. Kredyty mieszkaniowe stają się więc nie tylko tańsze, ale i bardziej dostępne. Jeśli dodamy do tego spadające ceny nieruchomości, to nie pozostaje nic innego, jak tylko stwierdzić, że finansowanie mieszkania z pomocą pieniędzy pozyskanych z banku przechodzi złoty okres opłacalności.

Mimo że w porównaniu do minionych kilku lat koszty kredytów hipotecznych są niższe, nadal warto poświęcić nieco czasu na poszukiwania tej najtańszej oferty. Jak skutecznie do tego podejść? Najlepiej skorzystać z podpowiedzi dostępnej dla niemal każdego – mowa w tym miejscu o pomocy, jaką niesie przyszłemu kredytobiorcy ranking kredytów hipotecznych.

Zakładając, że modelowy wnioskodawca posiada 50 tys. zł wkładu własnego, przy czym poszukuje kredytu na kwotę 300 tys. zł, które spłacić zamierza w ciągu 30 lat (a trzeba przyznać, że są to jedne z najchętniej wybieranych przez Polaków parametrów tego typu zobowiązań), w czołówce najtańszych banków znalazły się z końcem lutego 2014 roku: PKO Bank Polski, Bank Zachodni WBK i Deutsche Bank Polska. RRSO ofert kredytowych o wskazanych parametrach wyniosło odpowiednio: 4,29 proc., 4,5 proc. i 4,58 proc., przy czym miesięczne raty kształtowały się na poziomie od ok.1460 zł do ok. 1513 zł. Niestety, wszystkie wymienione oferty udostępniały tak niskie oprocentowanie przy warunku skorzystania z dodatkowych produktów finansowych poszczególnych banków.

Dokładne informacje o wynikach zestawienia dostępne na stronie rankingu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x