< Wróć

Jak wybrać fotel do firmy?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Osoby pracujące przy biurkach bardzo często skarżą się na kłopoty z kręgosłupem i wiele innych dolegliwości wynikających ze specyfiki takiej pracy. Odpowiedzialność za ten stan rzeczy w bardzo dużej mierze ponoszą nieodpowiednie fotele – dlatego też wybierając tego typu meble, trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na ich funkcjonalność.

Funkcjonalny fotel – czyli jaki?

Pracownicy biurowi znakomitą większość swojego czasu pracy spędzają przy biurku – jest to kilka godzin dziennie, a czasami nawet i więcej. Niewygodne fotele nie tylko przyczyniają się do powstawania wspomnianych wcześniej dolegliwości, ale również wpływają na obniżenie koncentracji, co ostatecznie znajduje przełożenie na efektywność i wydajność pracy. Z tego też względu na jakości fotela nie powinno się oszczędzać – jest kilka kwestii, na które przy zakupie należy zwrócić uwagę. Pierwsza sprawa to taka, że im więcej opcji w zakresie regulacji posiada fotel, tym lepiej. Użytkownik powinien mieć możliwość regulowania wysokości siedziska, oparcia, podłokietników oraz zagłówka, a ponadto również pozycji zagłówka i odchylenia oparcia. Dzięki temu może dostosować fotel do swoich indywidualnych potrzeb. Należy tu dodać, że mebel musi być stabilny – najlepiej, gdy jego podstawa składa się z pięciu ramion zakończonych kołami (mobilne modele są bardziej komfortowe).

Oparcie dla kręgosłupa

Oparcie fotela powinno być w taki sposób skonstruowane, by łopatki oraz kręgosłup miały solidne oparcie. Niezmiernie istotne są także parametry siedziska takie jak jego głębokość oraz szerokość. Optymalna głębokość siedziska to ok. 40 cm. Zalecane są modele o płaskiej powierzchni z zaokrąglonymi krawędziami. Porządny fotel biurowy musi też posiadać podłokietniki. Obecnie bowiem praca biurowa nieodłącznie wiąże się z koniecznością obsługiwania komputera, zaś zadaniem podłokietników jest przede wszystkim odciążanie łokci oraz nadgarstków narażonych na spory wysiłek przy pisaniu na klawiaturze.

Przy wyborze biurowych foteli nie sposób nie wspomnieć o walorach estetycznych – meble powinny prezentować się elegancko i pasować do wystroju wnętrza.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x