< Wróć

Fundacja z sercem

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W społeczeństwie polskim fundacje charytatywne są stosunkowo nowymi podmiotami, określanymi często mianem trzeciego sektora. Powstają z inicjatywy osób prywatnych bądź też firm, a ich głównym celem jest realizacja wyznaczonych zadań. Działają w różnych dziedzinach, wspierając instytucje publiczne, ale i osoby prywatne.

Szczególne znaczenie dla społeczeństwa mają fundacje charytatywne wspierające placówki medyczne oraz osoby cierpiące na różne choroby. Dzięki nim leczenie staje się łatwiejsze. Służą pomocą finansową, ale i często wsparciem psychologicznym, które ma duże znaczenie w procesie leczenia. Szczególną grupą, która potrzebuje tego wsparcia są dzieci. Fundacje charytatywne otaczają opieką każdego, kto prosi o pomoc. Dlatego jeśli możemy udzielać im wsparcia, to warto to czynić.

Pomocna dłoń

Rodzice czekający na urodzenie dziecka, żyją szczęściem zbliżającego się porodu. Zdarzają się jednak sytuacje, iż dziecko rodzi się z wadą wrodzoną. W pierwszej chwili szok, niepewność i lęk. Co zrobić? Jak to będzie? Gdzie uzyskać pomoc? Mnożą się pytania. Jedną z najczęstszych wad wrodzonych są wady serca i układu krążenia. Niezbędne jest odpowiednie leczenie oraz rehabilitacja. Często jedno z rodziców musi zrezygnować z pracy zawodowej, by móc być blisko dziecka. Rodzice, którzy znaleźli się w takiej sytuacji mogą liczyć na pomoc Fundacji Radia ZET, której fundatorem jest popularna rozgłośnia radiowa. Fundacja świadczy pomoc rodzicom, których dzieci urodziły się z wadą wrodzoną serca. Rzetelne informacje, porady, adresy specjalistów można uzyskać kontaktując się z tą organizacją.

Przy mamie

Dzięki Fundacji Radia ZET dzieci, które trafiają na oddziały kardiologiczne, mogą mieć przy sobie mamę, tatę czy innego bliskiego opiekuna. Maleńkie dziecko słysząc znany głos mamy, czuje się bezpieczniej i spokojniej. Fundacja zadbała o odpowiednie wyposażenie oddziałów, by bliscy mogli być przy dziecku. To, co ważne w tych trudnych chwilach, to również wsparcie finansowe, by łatwiej można było przejść przez okres leczenia i rehabilitacji.

Liczne akcje podejmowane przez tę organizację pozarządową oddziałują na poprawę jakości życia naszego społeczeństwa. Przykładem jest aktywna działalność na rzecz kształtowania zdrowych nawyków wśród dzieci i młodzieży, a także wsparcie dla tych, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie. Jej działalność jest widoczna na uśmiechniętych twarzach dzieci i ich rodziców.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x