< Wróć

12,5 proc. bezrobocia w maju

Według szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, bezrobocie w Polsce w maju tego roku obniżyło się i wyniosło 12,5%. Przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka dni na oficjalny komunikat Głównego Urzędu Statystycznego dotyczący rejestrowanego bezrobocia w naszym kraju.

Minister pracy, Władysław Kosiniak-Kamysz podał w oficjalnym komunikacie, 5 czerwca, że stopa bezrobocia w maju 2014 roku spadła do poziomu 12,5%, czyli była mniejsza miesiąc do miesiąca o 0,5 punktu procentowego. Liczba bezrobotnych spadła zaś, po raz pierwszy od kilku miesięcy, poniżej granicy 2 mln osób. Bez pracy pozostaje w Polsce 1,993 mln osób.

Przypominamy, że GUS podawał, że stopa bezrobocia w kwietniu spadłą do 13%, z 13,5% w marcu tego roku. Znacznie lepsze statystyki dla polskiego rynku pracy publikuje zaś Eurostat. Według metodologii europejskiego urzędu statystycznego, po dostosowaniu sezonowym, w kwietniu stopa bezrobocia wyniosła w Polsce 9,7%, wobec 9,8% w marcu.

Komentarze

  • brdalik pisze:

    I co z tego? A to się przekłada na bogacenie społeczeństwa? Raczej średnio. Ja sam żeby rozwinąć biznes musiałam założyć spółkę w UK i przedstawicielstwo w Polsce. Optymalizuje nas Paweł Kurnik. I to faktycznie dzięki kwocie wolnej, niskiemu zusowi, dało kilkanaście tysięcy rocznych oszczędności. I to się opłacało….. A sami wiecie, jak jest w Polsce.

  • CRM pisze:

    Jak ludzie masowo wyjeżdżają, to wiadomo, że bezrobotnych będzie coraz mniej. W samym kwietniu wyjechały trzy znajome mi osoby. A przecież nie znam wszystkich w kraju.

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.