< Wróć

Większy wzrost płacy minimalnej

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Od 1 stycznia 2014 roku w Polsce minimalne wynagrodzenie w gospodarce narodowej wynosi 1680 zł. Zostało ono ustalone po burzliwych perypetiach w Komisji Trójstronnej. Ostatecznie, taka kwota została zaproponowana, a następnie przyjęta przez rząd. O ile wzrośnie płaca minimalna w 2015 roku?

23 maja 2014 roku na łamach naszego serwisu informowaliśmy o propozycji rządowej podniesienia płacy minimalnej do poziomu 1731 zł w 2015 roku. Niemniej, obecnie ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej proponuje w 2015 roku podwyższyć minimalne wynagrodzenie do poziomu 1750 zł, czyli o 70 zł brutto. Propozycja ta została już zaakceptowana przez Komitet Rady Ministrów i Ministerstwo Finansów, choć wskazuje ona na wyższą podwyżkę płacy minimalnej niż wynikałoby to z ustawy budżetowej.

Ostateczną decyzję o tym, ile wyniesie płaca minimalna w Polsce w 2015 roku podejmie rząd. Do 2015 roku Komisja Trójstronna powinna poznać propozycję rządu dotyczącą płacy minimalnej.

Komentarze

  • brdalik pisze:

    Hehe…a kwota wolna dalej wynosi 3 tysiące, a w Uk… 50 tysiecy. Tam mam właśnie założoną firmę, ale tylko formalnie. Mam w Polsce przedstawicielstwo i tutaj dokładnie działam. Efekty? Same na plus – bardzo dużo udało się oszczędzić, bo optymalizacja Pawła Kurnika daje mi te 15 tysięcy oszczędności rocznie. I co tutaj dużo mówić – całkiem inny świat.

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.