< Wróć

Staże dają pracę

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Urzędy Pracy w całej Polsce dysponują różnymi narzędziami pozwalającymi na aktywizację osób bezrobotnych. W naszym kraju obecnie jest około 2 mln bezrobotnych, a działalność pośredników w poszukiwaniu pracy nie jest oceniana najlepiej. Niemniej, coraz więcej osób kierowanych przez UP do staży pracowniczych, finalnie uzyskują stałe zatrudnienie.

Raport Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej za 2013 roku wskazuje, że ponad 63% osób bezrobotnych znalazło pracę po stażach u pracodawców lub po odbyciu szkoleniach zawodowych. Skuteczność działania UP rośnie z roku na rok.

MPiPS przeznaczyło na wsparcie osób bezrobotnych w 2013 roku kwotę 3,3 mld zł, dzięki czemu osoby te mogły wziąć udział w kursach i szkoleniach, czy w stażach u pracodawców, albo otrzymać dotację na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Programem wsparcia objęto w ubiegłym roku 461 tys. bezrobotnych, czyli o 33 tys. osób więcej niż w 2012 roku.  Resortowy raport pokazuje, że najbardziej skuteczne działania w zakresie aktywizacji bezrobotnych podejmowały urzędy na Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce czy na Podkarpaciu i Podlasiu. Najsłabiej w tej kategorii wypada województwo warmińsko-mazurskie.

Jeszcze w 2009 roku tylko 34% bezrobotnych odbywających staże u pracodawców zostało zatrudnionych. Obecnie jest to już 63%.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x