< Wróć

Staże dają pracę

Urzędy Pracy w całej Polsce dysponują różnymi narzędziami pozwalającymi na aktywizację osób bezrobotnych. W naszym kraju obecnie jest około 2 mln bezrobotnych, a działalność pośredników w poszukiwaniu pracy nie jest oceniana najlepiej. Niemniej, coraz więcej osób kierowanych przez UP do staży pracowniczych, finalnie uzyskują stałe zatrudnienie.

Raport Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej za 2013 roku wskazuje, że ponad 63% osób bezrobotnych znalazło pracę po stażach u pracodawców lub po odbyciu szkoleniach zawodowych. Skuteczność działania UP rośnie z roku na rok.

MPiPS przeznaczyło na wsparcie osób bezrobotnych w 2013 roku kwotę 3,3 mld zł, dzięki czemu osoby te mogły wziąć udział w kursach i szkoleniach, czy w stażach u pracodawców, albo otrzymać dotację na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Programem wsparcia objęto w ubiegłym roku 461 tys. bezrobotnych, czyli o 33 tys. osób więcej niż w 2012 roku.  Resortowy raport pokazuje, że najbardziej skuteczne działania w zakresie aktywizacji bezrobotnych podejmowały urzędy na Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce czy na Podkarpaciu i Podlasiu. Najsłabiej w tej kategorii wypada województwo warmińsko-mazurskie.

Jeszcze w 2009 roku tylko 34% bezrobotnych odbywających staże u pracodawców zostało zatrudnionych. Obecnie jest to już 63%.

 

Komentarze

  • brdalik pisze:

    Po stażach są oni przyjmowani na miesiąc, a potem są zwalniani. Tak to wygląda w Polsce. Z polskiego piekiełka formalnie przeniosłem działalność do UK. Firma u nich daje mi ponad 200 tysięcy zwolnień podatkowych, niski zus, generalnie – same plusy. No i inne traktowanie. Optymalizacja Pawła Kurnika w zasadzie odmieniła moje życie i sprawiła że jest mi lżej 😉

  • […] na staż wiosną przyszłego roku otrzyma 100 osób, autorów najlepszych prac magisterskich i […]

  • […] tegorocznej edycji o staże mogą ubiegać się nie tylko studenci od trzeciego roku I stopnia studiów i starsi studenci oraz […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.