< Wróć

Na ratunek firmie

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W Polsce co roku tysiące firm z uwagi na swoją negatywną sytuację finansową, zmuszonych jest do ogłoszenia upadłości likwidacyjnej. Ministerstwo Sprawiedliwości chce odwrócić ten trend, dlatego przygotowało projekt prawa restrukturyzacyjnego. Projekt ten przewiduje świadczenie wsparcia dla przedsiębiorstw niewypłacalnych, aby móc uratować je przed upadkiem.

Przewidywane są rozwiązania, które pozwolą na zmniejszenie liczby upadłości polskich przedsiębiorców. W ramach procesu restrukturyzacyjnego mają być podejmowane działania sanacyjne, których celem będzie przywrócenie firmie znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej, zdolności do wykonywania zobowiązań. Jednocześnie, należytą ochronę ma otrzymać dłużnik przed egzekucją. Dążyć będzie się do zawarcia układu z wierzycielami przedsiębiorstwa.

Przedsiębiorca znajdujący się w trudnym położeniu finansowym, który chciałby ogłosić upadłość, nie będzie musiał restrukturyzować działalności samodzielnie. Pomoc będzie mu świadczył sąd restrukturyzacyjny, czyli gospodarczy, którzy odbierze zarząd własny w firmie i wyznaczy zarządcę z zewnątrz. To on będzie odpowiadał za skonstruowanie, w porozumieniu z dłużnikiem, planu naprawczego, który następnie zostanie przedstawiony sędziemu-komisarzowi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

6
0
Would love your thoughts, please comment.x