< Wróć

Szybki wzrost wynagrodzeń

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące zatrudnienia i przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Zgodnie z opublikowanym komunikatem, w poprzednim miesiącu nastąpił wyraźny wzrost przeciętnego wynagrodzenia w skali rok do roku. Obserwowany był tylko nieznaczny wzrost zatrudnienia w polskich przedsiębiorstwach.

W sektorze przedsiębiorstw w maju bieżącego roku wynagrodzenia przeciętne wzrosły o 4,8% rok do roku. Niemniej, w ujęciu miesięcznym spadły o 2,5%, co oznacza, że wynosiły mniej niż 4 tys. zł – dokładnie 3878,31 zł. Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w perspektywie ostatniego roku wzrosło o 0,7%, a w ujęciu miesięcznym nie zmieniło się. Polscy przedsiębiorcy zatrudniają aktualnie 5514,7 tys. osób.

We wcześniejszych ankietach przeprowadzonych przez ISBnews analitycy wypowiadali się, że wzrost wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw w ostatnim miesiącu wzrośnie o 3,3-5,2% rok do roku, przy średniej 4,54%. Były to prognozy bardziej optymistyczne, niż rzeczywiste wyniki. Analitycy nie mylili się co do wzrostu zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw. Miało ono wynieść około 0,7% i taki wzrost podał również GUS.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x