< Wróć

Wypadek w zakładzie pracy? Sprawdź, czy obejmuje Cię polisa NNW

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Nie zawsze ofiara wypadku mającego miejsce w zakładzie pracy będzie miała szansę na uzyskanie wysokiego odszkodowania. Wielu pracodawców rezygnuje bowiem z wykupywania polis grupowych od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jak wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego, od 2010 roku liczba sprzedawanych ubezpieczeń tego typu maleje.

Oznacza to, że pracodawcy oszczędzają kosztem bezpieczeństwa swoich pracowników. W ciągu 4 ostatnich lat liczba grupowych polis od następstw nieszczęśliwych wypadków, jak informuje „Rzeczpospolita” spadła o połowę – w 2010 roku polis tych było około 1,3 mln, a w ubiegłym roku już tylko 660 tys. Polisa grupowa dawała pracownikom dużych zakładów pracy szansę na uzyskanie pokaźnego odszkodowania np. w przypadku zaistnienia wypadku przy pracy.

Malejąca liczba polis NNW w polskich przedsiębiorstwach mogłaby wynikać z faktu, że w zakładach pracy jest bezpieczniej. Niemniej, nie potwierdzają tego dane statystyczne. Główny Urząd Statystyczny podaje, że w latach 2001-2011 liczba wypadków przy pracy w Polsce wzrosła – z 84 tysięcy do 97 tysięcy. Najwięcej wypadków notowanych jest w branży przetwórstwa przemysłowego, w handlu hurtowym i detalicznym oraz w zakresie opieki zdrowotnej i pomocy społecznej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

6
0
Would love your thoughts, please comment.x