< Wróć

12 proc. bezrobocia

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Główny Urząd Statystyczny podał, że w czerwcu 2014 roku stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła 12 proc. wobec poziomu 12,5 proc. w maju tego roku. Jeszcze przed rokiem w naszym kraju było 13,2 proc. bezrobotnych.

Wraz ze spadkiem procentowego poziomu stopy bezrobocia, zmalała liczba zarejestrowanych w Powiatowych Urzędów Pracy bezrobotnych. W czerwcu we wszystkich urzędach zarejestrowanych było 1678,8 tys. osób, czyli o 11,5 proc. mniej niż przed miesiącem. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 12,2 proc.

Nawet wcześniejsze szacunki Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej były mniej optymistyczne, niż podane przez GUS wyniki statystyk. Resort pracy spodziewał się stopy bezrobocia w czerwcu na poziomie 12,4 proc. Zaś ekonomiści ankietowani przez agencję ISBnews prognozowali, że bezrobocie w pierwszym, letnim miesiącu wyniesie od 12 do 12,1 proc. Jeśli tempo spadku liczby bezrobotnych w kraju zostanie utrzymane w kolejnych miesiącach mogą spełnić się słowa Ministra pracy Władysława Kosiniak-Kamysz, który twierdził, że stopa bezrobocia w wakacje może spaść do około 11,5 proc.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

1
0
Would love your thoughts, please comment.x