< Wróć

12 proc. bezrobocia

Główny Urząd Statystyczny podał, że w czerwcu 2014 roku stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła 12 proc. wobec poziomu 12,5 proc. w maju tego roku. Jeszcze przed rokiem w naszym kraju było 13,2 proc. bezrobotnych.

Wraz ze spadkiem procentowego poziomu stopy bezrobocia, zmalała liczba zarejestrowanych w Powiatowych Urzędów Pracy bezrobotnych. W czerwcu we wszystkich urzędach zarejestrowanych było 1678,8 tys. osób, czyli o 11,5 proc. mniej niż przed miesiącem. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 12,2 proc.

Nawet wcześniejsze szacunki Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej były mniej optymistyczne, niż podane przez GUS wyniki statystyk. Resort pracy spodziewał się stopy bezrobocia w czerwcu na poziomie 12,4 proc. Zaś ekonomiści ankietowani przez agencję ISBnews prognozowali, że bezrobocie w pierwszym, letnim miesiącu wyniesie od 12 do 12,1 proc. Jeśli tempo spadku liczby bezrobotnych w kraju zostanie utrzymane w kolejnych miesiącach mogą spełnić się słowa Ministra pracy Władysława Kosiniak-Kamysz, który twierdził, że stopa bezrobocia w wakacje może spaść do około 11,5 proc.

Komentarze

  • padantan pisze:

    Hehe… i co z tego? A gdzie prawdziwe kroki zmierzające do poprawy sytuacji? Podpowiem – nie ma ich! Musiałem przenieść działalność do UK, działam według tego schematu – dezi.pl/?jak-nie-placic-zus,10 Dlaczego? To legalne, a daje mi ponad 200 tysięcy zwolnień podatkowych. Co jeszcze lepsze – niski ZUS jaki tam płacę daje mi wyższe świadczenia niż wysoki ZUS płacony w Polsce!

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.