< Wróć

Kto zostaje w OFE?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Już tylko dwa ostatnie dni pozostały przyszłym polskim emerytom na podjęcie decyzji, czy chcą oszczędzać na emeryturę tylko w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i tam przekazywać całą swoją składkę emerytalną, czy też dodatkowo część składki przekazywać do Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Z nieoficjalnych danych zgromadzonych przez Gazetę Wyborczą wynika, że deklarację o pozostaniu w OFE składają najczęściej ludzie zamożni, płacących średnio o połowę wyższą od przeciętnej. Ekonomiści tłumaczą to wyższą świadomością osób zamożnych dotyczącą korzyści wynikających z oszczędzania na emeryturę w OFE.

Dotychczas w OFE pozostało nieco ponad 1 mln osób. Tylu Polaków złożyło do ZUS specjalne oświadczenia. To około 7,6% członków, ale ich składki stanowią około 11,5% dotychczasowych wpłat do funduszy. To również potwierdza fakt, że w OFE pozostają ludzie majętni, dobrze zarabiający.

Jeśli do 31 lipca nie złożymy deklaracji o pozostaniu w OFE, automatycznie wszystkie nasze składki będą odprowadzane do ZUS.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x