< Wróć

Dlaczego przedsiębiorcy wolą papier?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Od kilku lat faktury elektroniczne są traktowane na równi z fakturami papierowymi, a jednak nadal nie brakuje przedsiębiorstw i instytucji, które posługują się tylko tradycyjnymi, papierowymi dokumentami. Skąd bierze się niechęć przedsiębiorców do „postępu” i cyfryzacji także w zakresie księgowości?

Począwszy od 2005 roku firmy mogą posługiwać się elektronicznymi fakturami, ale tylko 10% faktur znajdujących się w obiegu w Polsce rzeczywiście ma taką formę. Wydawać by się mogło, że wygodne w przesyłaniu i odbieraniu, ekologiczne e-faktury przypadną do gustu nowoczesnych przedsiębiorców, ale z takiego rozwiązania korzystają nieliczni.

Małe i średnie przedsiębiorstwa stronią od faktur elektronicznych, a wynika to z bagatelizowania kosztów papierowego fakturowania i z obawy o to, że elektroniczne dokumenty nie zostaną uznane przez Urząd Skarbowy. Tymczasem skarbówka jak najbardziej jest przychylna elektronicznym rozliczeniom, co potwierdza fakt, że od 2015 roku zacznie wstępnie wypełniać PITy dla obywateli i będzie przyjmowała liczne zeznania elektroniczne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x