< Wróć

Polacy mało efektywnymi pracownikami

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Efektywność polskich pracowników pozostawia wiele do życzenia, pomimo, że w pracy spędzamy znacznie dłużej godzin, niż pracownicy z innych krajów Unii Europejskiej. Unijne statystyki Eurofund i światowe zebrane przez OECD wskazują, że Polacy plasują się w czołówce krajów pod względem liczby przepracowanych godzin. Problem w tym, że nie cały czas spędzany w zakładzie pracy rzeczywiście poświęcamy na wykonywanie obowiązków zawodowych.

Marnotrawimy czas pracy na prywatne sprawy, zwłaszcza na rozrywkę w internecie i na aktywność w różnorodnych serwisach społecznościowych. Badania firmy Sedlak & Sedlak pokazały, że 69% Polaków korzysta w pracy z sieci internetowej wyłącznie w celach prywatnych, a co czwarta osoba przeznacza na ten cel średnio ponad 6 godzin tygodniowo. Zamiast 8 godzin pracy, mamy więc 7 godzin wykonywania obowiązków zawodowych i godzinę beztroskiego surfowania po internecie. Jeśli owe 7 godzin okaże się niewystarczające dla wykonania zleconych nam przez przełożonych prac, musimy zostać po godzinach.

Nie tylko internet jest „zjadaczem” czasu pracy. Zamiast wykonywać obowiązki zawodowe, wolimy poplotkować, zrobić dodatkową przerwę na kawę lub papierosa czy prowadzić prywatne rozmowy telefoniczne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x