< Wróć

Bez obaw o zatrudnienie

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Barometr Rynku Pracy przygotowany już po raz drugi przez agencję Work Service pokazuje, że polska gospodarka notuje dynamiczny wzrost. Odczuwalny jest on dla zwykłych, statystycznych obywateli, bowiem 80 proc. pracowników nie czuje obaw o utratę zatrudnienia, a 78 proc. pracodawców nie zamierza zwalniać podwładnych.

Rok temu na polskim rynku panowała duża niepewność gospodarcza, co przekładało się na trudną sytuację na rynku pracy. Pracownicy obawiali się utraty pracy, a pracodawcy planowali kolejne zwolnienia. W 2014 roku natomiast pojawił się większy popyt inwestycyjny, głównie ze strony polskich firm. To stało się impulsem wzrosty dla gospodarki. Widoczne jest to m.in. w statystykach dotyczących rynku pracy. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej podaje, że w czerwcu 2014 roku stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła 12,1 proc. To najniższa wartość od dwóch lat.

Można spodziewać się, że kolejne doniesienia dotyczące liczby bezrobotnych w kraju w miesiącach letnich będą jeszcze bardziej korzystne, z uwagi na zatrudnienie tymczasowe w ciągu wakacji. Już tylko 16 proc. zapytanych przez Work Service Polaków obawia się o swoje zatrudnienie w perspektywie kolejnych dwóch lat, ale z drugiej strony ponad połowa twierdzi, że po utracie pracy znajdzie nowe zatrudnienie w ciągu zaledwie 3 miesięcy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x