< Wróć

Wzrost zatrudnienia i wynagrodzenia – najnowsze dane GUS

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Główny Urząd Statystyczny opublikował pozytywne dane dotyczące przedsiębiorstw i zatrudnienia w Polsce. Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w lipcu 2014 roku wzrosło o 3,5 proc. w stosunku rok do roku. Wzrost zanotowano również w zakresie liczby zatrudnianych w przedsiębiorstwach pracowników – zatrudnienie zwiększyło się o 0,8 proc. rok do roku.

Nieznacznie wzrosło przeciętne wynagrodzenie pracowników w ujęciu miesięcznym – o zaledwie 0,6 proc. i obecnie wynosi ono 3964,91 zł. W porównaniu z czerwcem, w lipcu 2014 roku zatrudnienie w przedsiębiorstwach wzrosło o 0,1 proc. i wyniosło 5531,1 tys. osób.

Ekonomiści spodziewali się takich wzrostów wynagrodzenia, choć byli większymi optymistami w ocenie przyszłego wzrostu wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw. W ankiecie przeprowadzanej przez ISBnews wskazali oni, że ich zdaniem nastąpi w lipcu 2014 roku wzrost zatrudnienia na poziomie 0,7-0,8 proc. rok do roku, przy średniej na poziomie 0,65 proc. Z kolei w ocenie wzrostu wynagrodzenia sądzili, że wzrost ten wyniesie od 3,3 do 4,5 proc., przy średniej na poziomie 3,94 proc. w ujęciu rocznym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x