< Wróć

Płatność kartą bez minimum

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Handlowcy nie mogą w punkcie sprzedaży umieszczać tabliczki lub kartki z informacją dla klientów, że płatności kartą są realizowane tylko przy określonym minimalnym pułapie kwotowym. Pomimo, że takie działanie jest zgodne z prawem, to umowy zawarte przez sprzedawców z organizacjami płatniczymi wykluczają stosowanie podobnych praktyk.

Zwykle w umowie podpisanej przez przedsiębiorcę z organizacją płatniczą zawarty jest zakaz stosowania selektywnego akceptowania kart płatniczych. Jeśli sprzedawca pomimo tego zakazu stosuje minimalny pułap płatności, narusza umowę o korzystanie z terminalu płatniczego. Zarówno Visa, jak i MasterCard zaznaczają w umowach, że sprzedawca akceptujący karty płatnicze nie może odmówić przyjęcia kartą i to bez względu na to, na jaką kwotę została zawarta transakcja.

Jeśli takie praktyki sprzedawców zostaną wykryte przez obsługującego go agenta rozliczeniowego, to może on wymówić zawartą uprzednio umowę. Limity na transakcje kartą są ustalane głównie z uwagi na wysokość opłaty interchange, którą sprzedawcy ponoszą w przypadku płatności kartą.
.

Komentarze

  • pablito pisze:

    Twierdzicie, że minimum nie powinno istnieć? Powinno. Chodzi o koszty firm… Ale przecież w PL nikt nie dba o takie kwestie, bo ich to obchodzi? Niech firmy dokładają. Później taka firma zakłada spółkę w UK, działa na schemacie Pawła Kurnika i przekonuje się, że można działać na dwa razy niższym zusie, z ogromnymi zwolnieniami podatkowymi. Powodzenia Polsko, nic dobrego w najbliższych latach na Ciebie nie czeka…

  • […] móc zacząć wykorzystywać swój telefon w tożsamy sposób jak kartę płatniczą z funkcją zbliżeniową, użytkownik musi zainstalować w swoim telefonie aplikację PeoPay w […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.