< Wróć

Płatność kartą bez minimum

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Handlowcy nie mogą w punkcie sprzedaży umieszczać tabliczki lub kartki z informacją dla klientów, że płatności kartą są realizowane tylko przy określonym minimalnym pułapie kwotowym. Pomimo, że takie działanie jest zgodne z prawem, to umowy zawarte przez sprzedawców z organizacjami płatniczymi wykluczają stosowanie podobnych praktyk.

Zwykle w umowie podpisanej przez przedsiębiorcę z organizacją płatniczą zawarty jest zakaz stosowania selektywnego akceptowania kart płatniczych. Jeśli sprzedawca pomimo tego zakazu stosuje minimalny pułap płatności, narusza umowę o korzystanie z terminalu płatniczego. Zarówno Visa, jak i MasterCard zaznaczają w umowach, że sprzedawca akceptujący karty płatnicze nie może odmówić przyjęcia kartą i to bez względu na to, na jaką kwotę została zawarta transakcja.

Jeśli takie praktyki sprzedawców zostaną wykryte przez obsługującego go agenta rozliczeniowego, to może on wymówić zawartą uprzednio umowę. Limity na transakcje kartą są ustalane głównie z uwagi na wysokość opłaty interchange, którą sprzedawcy ponoszą w przypadku płatności kartą.
.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

7
0
Would love your thoughts, please comment.x