< Wróć

W Urzędzie Skarbowym zapłacimy kartą

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Zgodnie z projektem zmian w Ordynacji podatkowej, niewykluczone, że już wkrótce płatności z tytułu podatku dochodowego czy podatku VAT, uiszczane w Urzędzie Skarbowym, będą mogły być realizowane bezgotówkowo. Urzędy będą bowiem wyposażone w terminale, w których akceptowane będą karty płatnicze podatników.

Zapowiadaną zmianą jest też uproszczenie i zracjonalizowanie istniejących w Polsce procedur podatkowych. Ma to przełożyć się na zastąpienie interpretacji indywidualnych przepisów ogólną interpretacją podatkową. Przewiduje się umożliwienie podatnikom składanie grupowych wniosków o wszechstronną interpretację skutków podatkowych transakcji dla wszystkich kontrahentów. Ogólna interpretacja ma mieć szerszy wymiar i odnosić się do wielu podatników. Dzięki temu problemy interpretacyjne przepisów w dużej mierze przestaną istnieć.

Wiceminister finansów Janusz Cichoń odrzuca oskarżenia dotyczące tego, że bieżąca nowelizacja Ordynacji podatkowej ma wyłącznie na celu uszczelnienie polskiego systemu podatkowego. Wprowadzone zostaną bowiem w niej zmiany i usprawnienia, które ułatwią dopełnianie obowiązków wobec fiskusa przez polskich obywateli. W ramach ułatwień, resort finansów zapowiada wdrożenie w życie możliwości zapłaty podatku w imieniu podatnika – w rodzinie bez limitu, a dla osób niespokrewnionych do kwoty 1000 zł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x