< Wróć

Jak ubezpieczyć pasażerów naszego pojazdu?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Podczas wypadku, czy kolizji w najgorszych przypadkach dochodzi do obrażeń pasażerów i kierowcy. W ramach ubezpieczenia OC i AC kierowca posiada podstawową ochronę, ale pasażerowie już nie. Jak można ich ubezpieczyć?


Zarówno kierowca, jak i pasażerowie, gdy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek bez wykupienia ubezpieczenia NNW nie będą odpowiednio zabezpieczeni. Zdarzenie losowe może przynieść bardzo trudne chwile dla rodziny, a odszkodowanie NNW ma na celu wspomaganie finansowe w takich momentach. Pokrywa ono koszty rehabilitacji, leczenia, skutki niezdolności do pracy, czy koszty pogrzebu.

Co to jest ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW samochodowe jest dobrowolne, jak ubezpieczenie AC (autocasco), czy assistance. Jest ono wypłacane, gdy kierowca lub pasażer zginie lub dozna uszczerbku na zdrowiu. Zdarzenie takie muszą wynikać z ruchu lub obsługi pojazdu lub zderzenia z innym pojazdem.

Jaka wysokość odszkodowania?

Można wykupić ubezpieczenie NNW z bardzo różnym zakresem, wybór należy do nas. Należy jedynie pamiętać, że wypłacane jest ów odszkodowanie, gdy doznamy stałego uszczerbku na zdrowiu. Dobrze zatem brać pod uwagę kwotę odszkodowania w porównaniu do sum, jakie się wydaje w przypadku takiego zdarzenia, a są one ogromne. Dlatego podejmując decyzję o wyborze, należy mieć na uwadze kwotę, która będzie miała ewentualnie zostać nam wypłacona. Trzeba też zwracać uwagę, czy sumą ubezpieczenia jesteśmy objęci tylko my, jako kierowcy, czy pełna suma ubezpieczenia przysługuje również pasażerom. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują duże zniżki na NNW, w przypadku równoczesnego wykupu ubezpieczenia OC i AC.

Kiedy na pewno ubezpieczenie nie zostanie wypłacone?

W każdym towarzystwie ubezpieczeniowym warunki wstrzymania wypłacenia odszkodowania mogą różnić się od siebie, ze względu na to, że jest to dodatkowe ubezpieczenie. Każdy ubezpieczyciel ustala własne zasady. Ważne, abyśmy byli świadomi tego, co napisane jest w umowie o warunkach ubezpieczenia. Na pewno żaden ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania jeśli:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x