< Wróć

Polska potęgą w IT

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Polskie firmy zajmujące się branżą nowoczesnych technologii cieszą się ogromnym uznaniem na rynkach zachodnich. Dlatego notowany w ostatnim czasie intensywny rozwój IT sprzyja polskim przedsiębiorcom, choć barierą rozwojową może być brak dostępu do wykwalifikowanej kadry informatyków.

Co prawda, polskie uczelnie kształcą doskonałych specjalistów informatyków i programistów, ale wciąż jest ich zbyt mało, aby nasze rodzime firmy IT mogły się bez przeszkód rozwijać. Proces kształcenia informatyków jest zbyt długotrwały, przez co mało efektywny. Należy go przemodelować, aby zaspokoić oczekiwania rynku pracy i wesprzeć rozwój polskich firm z branży IT.

Polscy informatycy są wysoce poszukiwaniu na rynkach zachodniej Europy. Tamtejsi specjaliści mogą być tak samo dobrze wykształceni, ale znacznie drożsi. Dlatego firmy zachodnioeuropejskie kuszą Polaków wysokimi pensjami, aby tylko móc ich pozyskać. Od pracownika zależy, czy pozostanie w kraju i będzie tu pracował na sukces własny i rodzimej firmy, czy też stanie się częścią sukcesu firmy z Niemiec, Francji czy Belgii.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x