< Wróć

16 mld zł za prostytucję i narkotyki

Aż tyle wynoszą dochody z prostytucji, produkcji narkotyków i przemytu rocznie. Główny Urząd Statystyczny podjął się wliczenia czarnej strefy gospodarki do Produktu Krajowego Brutto Polski. Dzięki temu wyniki wzrostu gospodarczego zostaną urealnione i niewątpliwie będą one korzystniejsze dla naszego kraju.

Według GUS, w oparciu o wstępne opracowania statystyczne można powiedzieć, że wzrost PKB z tytułu uwzględnienia działalności nielegalnej w rachunkach narodowych nie powinno przekroczyć 1 proc.

Nielegalna działalność, w tym prostytucja, przemyt, produkcja i handel narkotykami generują co roku dochód w wysokości średnio około 16 mld zł.

Uwzględnienie szarej i czarnej strefy gospodarki w PKB kraju jest podyktowane tym, że rząd zamierza zmniejszyć deficyt finansów publicznych poniżej 3 proc. PKB w 2015 roku. Wyższe PKB pozwoli na zmniejszenie deficytu, przy jednoczesnym minimalnym ograniczeniu wydatków z budżetu państwa.

Komentarze

  • makos pisze:

    Jesteśmy pod wrażeniem, że jeszcze tego nie opodatkowano, przy takiej dziurze budżetowej? Normalnie szok. Moja firma działa w UK, rocznie daje nam to 15 tysięcy oszczędności, schemat Pawła Kurnika, przy czym pracujemy z Polski. Moja firma dzięki temu wróciła na właściwe tory – w Polsce wyłącznie niszczy się biznes, nie robi się niczego w kierunku poprawy!

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.