< Wróć

Bat na spółki w rajach podatkowych

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Polskie firmy będą płaciły w Polsce podatek nawet od dochodów pochodzących z kontrolowanych przez nie spółek zagranicznych (CFC), działających w rajach podatkowych i w innych krajach. Dochód tychże spółek ma być objęty stawką podatkową w wysokości 19 proc.

Nowe uwarunkowania fiskalne są wynikiem podpisania przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawy o ukróceniu wyprowadzania dochodów do spółek w rajach podatkowych. Dzięki temu wyrównaniu mają ulec szanse wszystkich podatników w Polsce. Będzie to sprzyjało uczciwej konkurencji na rynkach. Przepisy nakładające obowiązek zapłaty 19 proc. podatku od dochodów ze spółek zagranicznych zostały ujęte zarówno w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, jak i w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych.

Nowy, 19 proc. podatek będą płaciły w Polsce spółki córki polskich firm mające siedzibę lub zarząd w raju podatkowym, zagraniczne spółki, w których polskie firmy mają 25 proc. udziałów i co najmniej 50 proc. przychodów tych spółek pochodzi z dywidend, dochodów w zyskach osób prawnych lub przychodów ze zbycia akcji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x