< Wróć

Oddech dla polskiej gospodarki

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej podało bardzo dobre dane z rynku pracy z września bieżącego roku. W ostatnim miesiącu pracodawcy zgłosili 115 tys. wolnych miejsc pracy do obsadzenia, czyli o 23 proc. więcej niż w sierpniu 2014 roku i aż o 57 proc. więcej niż we wrześniu 2013 roku.

We wrześniu zanotowano również spadek bezrobocia w Polsce, co jest wyjątkowym zjawiskiem na tle wcześniejszych statystyk. W ostatnim miesiącu w naszym kraju stopa bezrobocia wyniosła 11,5 proc., co oznacza, że była ona niższa niż w sierpniu o 0,2 proc. Liczba zarejestrowanych w Urzędach Pracy na terenie całego kraju osób pozostających bez pracy wyniosła we wrześniu 1 824 tys. Od początku roku ubyło 437 tys. osób bezrobotnych.

Monitor Rynku Pracy, realizowany przez Instytut Badawczy Randstad wskazuje, że pracownicy niechętnie zmieniają firmy i nie wystawiają mało optymistyczną ocenę dla rynku pracy w Polsce. Dobre prognozy dla gospodarki nie idą w parze z radykalnym spadkiem stopy bezrobocia. Bezrobocie maleje, ale w niewielkim tempie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x