< Wróć

Oddech dla polskiej gospodarki

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej podało bardzo dobre dane z rynku pracy z września bieżącego roku. W ostatnim miesiącu pracodawcy zgłosili 115 tys. wolnych miejsc pracy do obsadzenia, czyli o 23 proc. więcej niż w sierpniu 2014 roku i aż o 57 proc. więcej niż we wrześniu 2013 roku.

We wrześniu zanotowano również spadek bezrobocia w Polsce, co jest wyjątkowym zjawiskiem na tle wcześniejszych statystyk. W ostatnim miesiącu w naszym kraju stopa bezrobocia wyniosła 11,5 proc., co oznacza, że była ona niższa niż w sierpniu o 0,2 proc. Liczba zarejestrowanych w Urzędach Pracy na terenie całego kraju osób pozostających bez pracy wyniosła we wrześniu 1 824 tys. Od początku roku ubyło 437 tys. osób bezrobotnych.

Monitor Rynku Pracy, realizowany przez Instytut Badawczy Randstad wskazuje, że pracownicy niechętnie zmieniają firmy i nie wystawiają mało optymistyczną ocenę dla rynku pracy w Polsce. Dobre prognozy dla gospodarki nie idą w parze z radykalnym spadkiem stopy bezrobocia. Bezrobocie maleje, ale w niewielkim tempie.

Komentarze

  • gatan pisze:

    Hehe…oddech? Nam się udało poprawić sytuację dopiero po przeniesieniu działalności do UK, działamy na schemacie Pawła Kurnika, jednak 15 tysięcy rocznych oszczędności robi swoje, tym bardziej, że schemat jest zgodny z prawem UE. W Polsce kompletnie nie ma warunków do poprawy biznesu, oby jednak z czasem ta sytuacja się poprawiła…

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.