< Wróć

Projekt prawa restrukturyzacyjnego

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało z Ministerstwem Gospodarki projekt Prawa restrukturyzacyjnego. Został on przyjęty przez Radę Ministrów i Centrum Informacyjne Rządu zapowiadało, że jest on elementem ukierunkowanej na ochronę przedsiębiorstw strategii państwa.

Projekt ma dążyć do ochrony firm, które z różnych przyczyn znalazły się w kłopotach finansowych. Prawo restrukturyzacyjne ma wykorzystywać instrumenty chroniące przedsiębiorców przed bankructwem w taki sposób, aby zachowane zostały tworzone przez nich miejsca pracy.

Kluczowym elementem nowych przepisów ustawy Prawo restrukturyzacyjne ma być wprowadzenie dodatkowych zasad gwarancji poszanowania praw wierzycieli na każdym etapie postępowania restrukturyzacyjnego prowadzonego w firmie. Jeśli w odniesieniu do jednego przedsiębiorstwa zostaną złożone dwa wnioski, jeden o wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego, a drugi o upadłość, to pierwszy będzie miał pierwszeństwo nad drugim.

Dodatkowo, w ustawie znalazły się przepisy upraszczające składanie wniosków i prowadzenie procedury formalnej w postępowaniu upadłościowym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x