< Wróć

E-sklepy niedoinformowane

Już od 25 grudnia, czyli w dzień obchodzonego w Polsce powszechnie Bożego Narodzenia, wejdą w życie nowe przepisy odnoszące się między innymi do sprzedaży w przestrzeni internetowej. Nowe uwarunkowania prawne w sposób znaczący zwiększają uprawnienia konsumentów.

Istnieje realna obawa o to, że polscy handlowcy nie dostosują swoich regulaminów do wymagań stawianych im przez nowe prawo. Zwłaszcza właściciele e-sklepów, pomimo pozostawienia czasu na wdrożenie nowych zasad zwiększających prawa klienta, nie zdążą z wprowadzeniem zmian. Co gorsza, co trzeci handlowiec, jak informuje Rzeczpospolita nawet nie ma świadomości, że cokolwiek się zmienia w tej materii.

Tymczasem już od 25 grudnia w Polsce, podobnie jak w pozostałych krajach członkowskich Unii Europejskiej, zacznie obowiązywać nowe prawo konsumenckie. W życie w naszym kraju wchodzi wówczas nowa ustawa o prawach konsumenta, zrównująca uprawnienia klientów pochodzących z Unii Europejskiej. To nie nowość, ale osoby najbardziej zainteresowane zmianami, czyli sprzedawcy, wydają się do niej nieprzygotowane.

Komentarze

  • […] roku wydłużono okres tzw. domniemania niewinności klienta, co oznacza, że przez rok od zakupu sprzedający musi udowodnić, że dostarczono towar zgodny z zawartą […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.